ŻABKI

W roku szkolnym 2016/2017 Żabki są najmłodszą grupą w przedszkolu. Priorytetem w nauczaniu najmłodszych dzieci jest opanowanie przez nie czynności samoobsługowych, nabywanie wiary we własne możliwości, a także uspołecznianie, czyli nawiązywanie pozytywnych relacji z grupą rówieśniczą.

Zajęcia dydaktyczne zorientowane są na potrzeby małych dzieci, stąd Żabki uczą się poprzez zabawę i wielozmysłowe doświadczanie rzeczywistości. Nacisk kładziony jest na wyzwalanie spontanicznych, twórczych działań dzieci. Dotyczy to wszystkich sfer rozwoju.

Maluszki mają okazję m.in. do kreatywnego ruchu przy muzyce, bawią się plastycznie rozwijając wielozmysłowo. Wykonują wiele prac plastycznych za pomocą twórczych technik, często z użyciem niekonwencjonalnych przyborów.

Naszym zwyczajem jest wspólne przeglądanie książek obrazkowych, co daje dzieciom szansę wymiany myśli oraz spostrzeżeń, wzbogaca zasób słownictwa oraz uczy współdziałania.