WOLONTARIAT

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,
ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,
z jakim tej pomocy się udziela.”

OPIEKUN WOLONTARIATU p.Sylwia Pisula

POLA NADZIEI 2019

Podczas inauguracji II Edycji "Pól Nadziei" organizowanej przez gliwickie hospicjum,
nasi uczniowie i inni wolontariusze zasadzili żonkile, które są właśnie symbolem nadziei.
Akcja ma promować wolontariat i idee hospicyjne.

LUBIMY POMAGAĆ

Wolontariusze SP Nr 13 w Gliwicach cały czas aktywnie pracują i pomagają innym. Są tam gdzie są potrzebni.

Pola Nadziei

W dniu 11.pażdziernika nasi wolontariusze brali udział w akcji „ Pola Nadziei”, organizowanej przez gliwickie hospicjum. Barwny korowód wyruszył z gliwickiego rynku do Parku Chopina, gdzie wolontariusze na przygotowanej rabatce posadzili cebulki żonkili. Celem akcji jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych. W akcji wzięło udział prawie 400 młodych ludzi, nie mogło więc zabraknąć wolontariuszy z SP nr 13 w Żernikach.
Gratulujemy i zachęcamy do dalszej współpracy!

Koncert TGD

Wolontariusze naszej szkoły są zawsze tam, gdzie są potrzebni, nie zabrakło ich więc na koncercie grupy gospel TGD w kościele pod wezwaniem Św Bartłomieja w Gliwicach, 30 września. Podczas koncertu nasza młodzież zbierała pieniądze na cel charytatywny jakim jest rozbudowa gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

Słodki prezent

Wolontariusze naszej szkoły zorganizowali prezent dla Domu Małego Dziecka w Gliwicach. Prezentem były zebrane słodycze dzięki uczniom SP 13 i ich rodzicom.

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia, z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa 4 C wystąpiła w Domu Pomocy Społecznej "Opoka" w Gliwicach, by uprzyjemnić ten dzień Pensjonariuszom tego domu. Były to chwilę radosne, ale też pełne wzruszeń. W prezencie uczniowie zanieśli własnoręcznie zrobione serduszka oraz kalendarze. W zamian dostali radość, wzruszenie i ogromne brawa.

Szlachetna Paczka

SZLACHETNA PACZKA łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze
pomagać, z rodzinami, które potrzebują wsparcia. Nie byłoby to możliwe bez pracy
i zaangażowania wolontariuszy, którzy stanowią o sile Paczki i pełnią w niej kluczową rolę.
To oni docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy
da im szansę na realną poprawę.
W naszej szkole darczyńcy byli tak hojni , że pomogliśmy dwóm rodzinom.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Pomagamy zwierzętom

W ramach Międzynarodowego Dnia Zwierząt, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, środków czystości, kocy itp. dla schroniska w Sośnicy.

Współpraca z gliwickim hospicjum

W ramach współpracy z Gliwickim Hospicjum młodzież naszej szkoły zaangażowała się nie tylko w sprzedaż kalendarzy hospicyjnych, ale podjęła trud kwestowania na cmentarzach gliwickich. Pogoda była okropna, ale jak wiemy, w tym roku zbiórka pobiła rekord. Cieszymy się, że nasi wolontariusze mają w tym swój udział.

Sprzątanie grobów

Tuż przed” Świętem Zmarłych” grupa wolontariuszy posprzątała groby
na Żernickim cmentarzu. Opieką objęliśmy groby opuszczone i zaniedbane.
W ramach tej akcji zapalono też znicze i postawiono na grobach kwiaty.
Wolontariusze spędzili całe swoje wolne popołudnie, ale oprócz czasu
ważniejszy był cel i towarzysząca temu refleksja.