Świetlica szkolna

Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej Nr 13 im. Krystyny Bochenek w Gliwicach jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

W naszej świetlicy nigdy nie jest nudno. Tutaj nie tylko odpoczywamy po lekcjach, ale również aktywnie spędzamy czas.

Wspólnie z kolegami i koleżankami gramy w gry planszowe, rysujemy, malujemy, lepimy i śpiewamy.

Z klocków budujemy ogromne wieżowce, oglądamy bajki i odrabiamy prace domowe. Chętnie bierzemy udział w organizowanych konkursach i imprezach.

W ŚWIETLICY ZAWSZE DOBRZE SIĘ BAWIMY!

Rodzaje zajęć prowadzonych w świetlicy:
-zajęcia plastyczno-manualne

-zajęcia rekreacyjno-ruchowe

-zajęcia animacyjne z wykorzystaniem chusty Klanza

-zajęcia czytelnicze

-pomoc w odrabianiu zadań domowych

-zajęcia według własnych zainteresowań

W świetlicy będziemy świętować:

Wrzesień: Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, Dzień Chłopaka.
Październik: Światowy Dzień Uśmiechu, Dzień Poczty Polskiej, Dzień Kundelka.
Listopad: Dzień Tolerancji, Dzień Postaci z Bajek, Światowy Dzień Bicia Rekordów.
Grudzień: Dzień Górnika, Dzień Anioła.
Styczeń: Dzień Ligi Ochrony Przyrody, Dzień Kubusia Puchatka, Międzynarodowy Dzień Przytulania.
Luty: Dzień Pozytywnego Myślenia, Dzień Bezpiecznego Internetu, Światowy Dzień Radia.
Marzec: Światowy Dzień Muffinka, Dzień Teatru.
Kwiecień: Światowy Dzień Zdrowia, Dzień Czekolady, Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Maj: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek , Dzień Dobrych Uczynków, Dzień Praw Zwierząt.
Czerwiec: Dzień Przyjaciela, Dzień Dobrych Rad, Święto Muzyki.

Z życia świetlicy:

Dnia 3.11.2016r odbyło się uroczyste pasowanie pierwszych klas w świetlicy. Starsi koledzy przywitali nas piosenką i wierszem. Zgodnie z tradycją przedstawili zadania do wykonania , sprawdzające naszą widzę i sprawność fizyczną. Uroczystość zakończyła się rozdaniem dyplomów z rąk Pani Wicedyrektor.

Tworzymy plakat z zasadami obowiązującymi w świetlicy

Jesienne liście

Świetlicowe drzewo z naszych dłoni w odcieniach jesieni.

Korzystamy z pięknej pogody…gimnastyka na świeżym powietrzu

Zajęcia animacyjne z chustą Klanza

Światowy tydzień zwierząt…Mapa myśli - jak dbamy o nasze zwierzątka

Dekorujemy naszą świetlicę łaciatymi krowami

Praca w grupach…uczymy się współpracy

Światowy Dzień Uśmiechu

Dzień Edukacji Narodowej. Tworzymy piękne laurki dla naszych nauczycieli

Rodzice dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej

Podstawą do funkcjonowania świetlicy szkolnej jest Ustawa z 7 września 1991r. o systemie oświaty (DzU 2004 nr 256, poz. 2572 ze zm.).
Szkoła jest obowiązana zapewnić zajęcia świetlicowe dla uczniów, którzy pozostają dłużej w szkole ze względu na: czas pracy rodziców (na wniosek rodziców) oraz organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia uczniowi opieki w szkole.
Korzystanie ze świetlicy w szkołach publicznych jest bezpłatne.
Dzieci przyprowadzone do świetlicy szkolnej przebywają pod opieką nauczyciela.