Radosna szkoła

Program "Radosna Szkoła" został opracowany w odpowiedzi na Nowa Podstawę Programową, obowiązującą od września 2009 roku. M.in. z powodu rozpoczęcia nauki w szkole przez dzieci 6-letnie, ma za zadanie:

• Pic 1 ułatwić 6-latkom rozpoczęcie nauki w szkołach poprzez dostosowanie warunków nauki do wieku rozwojowego dzieci

• Pic 1 umożliwić dzieciom z terenów wiejskich dostęp do nowoczesnych pomocy edukacyjnych

• Pic 1 stworzyć takie warunki do wyposażenia szkół, aby były dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Dzięki temu programowi szkoła staje się bardziej przyjazna i nowoczesna, wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci w młodszym wieku szkolnym, a także sprzyja łagodnemu przejściu z edukacji przedszkolnej do szkoły, co jest szczególnie ważne w kontekście obniżenia wieku rozpoczynania nauki.