Przedszkole

Nasze przedszkole położone jest przy ulicy Elsnera 25 w Gliwickich Żernikach. Budynek znajduje się w niewielkiej odległości od przystanku, co umożliwia dogodne połączenie z centrum miasta i innymi dzielnicami Gliwic.

W jednopiętrowym budynku, w całości przeznaczonym do potrzeb dzieci przedszkolnych, są cztery kolorowe i słoneczne sale, wyposażone w mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne posiadające atest bezpieczeństwa. Ponadto przedszkolaki mają do dyspozycji dwa place zabaw. Jeden – znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola, drugi – wykonany w ramach rządowego programu Radosna Szkoła , usytuowany nieopodal budynku szkolnego.

Dziećmi od 3 do 6 roku życia opiekuje się doskonale przygotowana i wykwalifikowana kadra, mająca odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Dzieci rekrutowane są do poszczególnych grup w zależności od wieku i aktualnego stopnia rozwoju, by mogły jak najpełniej skorzystać z programu przewidzianego dla danej grupy wiekowej.

W pracy z dziećmi wychowawcy stosują techniki twórczego myślenia, improwizację ruchowo - wokalno-instrumentalną, gimnastykę. W placówce na stałe zatrudniono: logopedę, psychologa i pedagoga. Towarzyszymy dzieciom w radosnych przeżyciach, a wspieramy je w trudnych chwilach.

Tradycję naszego przedszkola stanowią atrakcje i uroczystości organizowane dla dzieci, rodziców oraz środowiska lokalnego: pieczenie kartofla, Jasełka, Barbórka, Dzień Babci i Dziadka, zabawa karnawałowa, wiosenny piknik na świeżym powietrzu, Dzień Mamy i Taty. Działania przedszkola nakierowane są na tworzenie jak najlepszych warunków rozwoju dzieci w harmonii z rówieśnikami, a także w atmosferze partnerskiej współpracy wszystkich dorosłych odpowiedzialnych za ich wychowanie. Dodatkową ofertę stanowią zajęcia językowe prowadzone przez nauczycieli zatrudnionych w SP13 w Gliwicach.

Ze względu na wyjątkowość placówki: szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi, dzieci mają możliwość kontaktów ze społecznością i przestrzenią szkolną. Zapraszane są do szkoły na uroczystości, konkursy, poznają nauczycieli uczących w klasach I-III, nauczycieli języków obcych, dzięki temu pokonanie następnego progu edukacyjnego odbywa się bez większego stresu.

Naszym wychowankom oferujemy zdrowe, smaczne posiłki przygotowywane na miejscu przez kucharkę. Zapewniamy śniadania i obiady.

Istotnym elementem pracy przedszkola jest dobra komunikacja z rodzicami. Dbamy o rytmiczność kontaktów, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dla Państwa informacja na temat Waszego dziecka. Organizujemy zebrania, konsultacje, wspólnie planujemy uroczystości.

Przedszkole czynne jest w godzinach: 6.30-16.30

Bezpłatne godziny pobytu dziecka w placówce : 8.00-13.00; pozostałe godziny są płatne, a wysokość opłat ustala Rada Miasta Gliwice.

ZAPRASZAMY!

Atmosfera tworzona w naszym przedszkolu buduje wiarę dzieci w ich własne możliwości, rozwija ich aktywność i twórczość, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Państwa pociechy z uśmiechem będą wspominać przedszkole!