Wspópraca z Miejską Biblioteką Publiczną

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła podjęła współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną. Wspólnie będzie realizowany Program Biblioteki Narodowej: Zakup nowości wydawniczych zgodnie z potrzebami partnerskimi bibliotek szkolnych.
Biblioteka szkolna dostanie w depozyt na rok szkolny zakupione nowe książki, które będą mogli wypożyczać nasi uczniowie.
W ramach współpracy będą realizowane między innymi: wieczory baśni dla uczniów klas I-III, głośne czytanie bajek, promocja nowości wydawniczych.

26.02.2015
Drugie spotkanie z pracownikami Biblioteki Miejskiej

W czwartek, 26 lutego odbyło się po raz kolejny spotkanie z pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej panią Anną Latta – Pisarek. Wzięły w nim udział dzieci z klas pierwszych. Podczas wizyty miały one okazję wysłuchać książki „Król lew” przeczytanej przez panią bibliotekarkę. To działanie ma na celu oswojenie uczniów z czytaniem od najmłodszych lat, gdyż według ostatnich badań, coraz więcej Polaków nie sięga po książki. Tego typu spotkania będą organizowane cyklicznie, gdyż zależy nam na wykształceniu mądrych i myślących obywateli, a bez czytania tego nie da się zrobić.

12.12.2014
Spotkanie z pracownikami Biblioteki Miejskiej

12 grudnia br. w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach w naszej szkole odbyło się spotkanie mające na celu zachęcenie naszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, a szczególnie do korzystania z książek, które Biblioteka Miejska przekazała w depozyt szkole. Panie Anna Latta-Pisarek i Małgorzata Czech pracownice tejże biblioteki zapoznały klasy młodsze z ciekawą ofertą książkową. Pani Anna głośno czytała fragmenty wybranych książek, a później chętni uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami np. recytatorskimi i zdobyć nagrodę. W lutym odbędzie się kolejne spotkanie z młodszymi czytelnikami.