Harcerstwo

Wtorki 17:00 - 18:30
Przed budynkiem szkoły
CZUWAJ!

Drużyna zuchowa „Złote Smoki” powstała przy naszej Szkole w październiku 2017 r. i skupia dzieci z klas 1 – 3 oraz przedszkolaki.
Każde dziecko w wieku 6 – 9 lat może przyjść na półtoragodzinną zbiórkę we wtorek o 17.00.
Harcerstwo to zajęcia w terenie. Zuchy spotykają się przed budynkiem Szkoły i – idą harcować, czyli bawić się na łące, polu, w lesie, nad rzeką. Wędrujemy, urządzamy podchody, śpiewamy i tańczymy. Zdobywamy sprawności zuchowe, czyli – bawimy się na dany temat przez kilka zbiórek z rzędu. Jesienią przenosiliśmy się w świat legend piastowskich, zimą byliśmy kosmonautami (przemieszczaliśmy się w kosmosie, budowaliśmy stacje i pojazdy kosmiczne – od tych z klocków Lego po kartonowe, sięgające sufitu).
Teraz jesteśmy Zawiszakami, czyli najmłodszymi warszawiakami w Szarych Szeregach.
Nosimy żółte chusty i mundury Związku Harcerstwa Polskiego. Mamy swoje Prawo Zucha:
1. Zuch kocha Boga i Polskę.
2. Zuch jest dzielny.
3. Zuch mówi prawdę.
4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
5. Wszystkim jest z zuchem dobrze.
6. Zuch stara się być coraz lepszy.
Lubimy wycieczki.
Przed świętami Bożego Narodzenia pojechaliśmy do katedry wawelskiej na uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.
Potem przekazaliśmy Światło parafii w Żernikach i Szkole.
Zuch jest Światełkiem. Bądź też!

W ŻERNIKACH DZIAŁA RÓWNIEŻ 4 DRUŻYNA HARCERSKA "ŻEREMIA"

Link do strony:ZHP